Drůbež Červený Hrádek s.r.o.

Chov slepic je v rodině Drábů dlouhý několik desítek let. Se slepicemi začal prof. Bedřich Dráb , který byl uznávaným chovatelem plemene Rodajlend . Vajíčky zásoboval všechny své sousedy.
 
Jeho syn ing. Tomáš Dráb se po VŠ stal vedoucím provozu u firmy Xaverov v Žatci. A 30 let se věnoval chovu slepic pro tuto obří firmu.
 
Láska ke slepicím už od dětství - Tomáš Dráb

Láska ke slepicím už od dětství – Tomáš Dráb

 

V roce 1994 se naskytla příležitost si vzít do pronájmu 3 staré haly v obci Lišany u Loun. Zde začal odchovávat broilery se svým synem Davidem Drábem a  několika dalšími  zaměstnanci .Farma v Lišanech byla původně zaměřená na odchov broilerů. V jarních měsících byly dvě haly určené pro odchov kuřic pro drobnochovatele.
V roce 1999 se naskytla příležitost koupit zdevastovanou farmu na Červeném Hrádku u Jirkova . Farma byla v takovém stavu, že o ni nikdo jiný neměl zájem. A tak bez jediné koruny jakékoliv dotace jsme začali postupně tuto farmu rekonstruovat. Tato rekonstrukce trvá až do dnes.
 
V takovém stavu byla farma v roce 1999

V takovém stavu byla farma v roce 1999

 

Po nějakém čase jsme se rozhodli, věnovat  celoročně odchovu slepiček pro drobnochovatele. Byla zahájená spolupráce  s českou líhní Studenc, která dodává na farmu jednodenní kuřátka Dominant v různých barvách

Jak vypadá příjezd kuřátek k nám:

Příjezd kuřátek z líhní na farmu.

Příjezd kuřátek z líhní na farmu. Kuřátka jsou vylíhnutá jen několik hodin před návozem na farmu

V tomto speciálním voze se kuřátka transportují z líhní k chovateli.

Z vozů jsou kuřátka přenášená v bedýnkách do haly. Na hale je teplota u podlahy 32stupňů . Všimněte si, že kdokoliv chce vstoupit do haly, musí být oblečen v kombinézách pro jedno použití.

 

 
Rok 2016 je pomalu u konce. Slepičky které jsme pro Vás odchovali, v tomto roce jsou již všechny u Vás chovatelů. Děkujeme všem kteří v tomto roce, opět využili všech služeb naší farmy. Děkujeme všem kteří  zavolali, aby se nám pochlubili dobrou snáškou slepiček. Děkujeme i  ostatním, kteří nás upozornili na jakékoliv nedostatky, během rozvozů a prodeje. Také děkujeme těm, kteří zavolali s žádostí o radu při problémech v domácím chovu.

Nová topidla I Špičková topidla jsou již nainstalovaná na halách

Odchované slepičky prodáváme na farmě. Nebo si je zájemci mohou koupit na našich rozvážkových trasách. Denně vyráží na trasy několik našich vozů. K dnešnímu dni je již více jak 3000 prodejních míst.

  Slepičky rozvážíme do těchto krajů:….

 
Naši řidiči – prodejci jsou vyškoleni, a umějí zákazníkům poradit s výběrem slepiček.Řidiči prošli i školením dle norem  EU a mají mezinárodní osvědčení o způsobilosti pro řidiče a průvodce přepravující zvířata tzv. modrá karta.
  I po prodání slepiček chovatelům rádi pomůžeme s jakýmkoliv problém. Dokážeme poradit, s výběrem kurníku, i s výběrem nejvhodnějšího plemene. Jsme schopni poradit i s některými veterinárními problémy, které mohou v chovech nastat. Naši zákazníci se z tohoto důvodu k nám vracejí.

  Zákazníci mají jistotu na rozdíl od jiných ,,prodejců“, že slepičky skutečně pocházejí  z NAŠEHO chovu. A že o slepičkách víme vše od vylíhnutí až po prodej. Kvalitním slepičkám podřizujeme vše . Od výběru české líhně, přes výběr špičkových českých krmných směsí až po dohled nad chovem zkušeným veterinářem. Samozřejmostí je očkování našich slepiček.